background
logotype
ВІРИМО В СЕБЕ! ВІРИМО В УКРАЇНУ!

Агроконтроль

image1 image2 image3 image4 image5

Секрети сої: все про оптимальне живлення

Соя - культура, вимоглива не лише до багатого на макро і мікроелементи ґрунту, але й до часу та способу його підживлення. Щоб отримати високий врожай сої, необхідно забезпечити рослини такими мікроелементами, як бор, молібден, кобальт. Вони входять до складу ферментативної системи, що забезпечує симбіоз бульбочкових бактерій із культурою і сприяють покращенню спроможності фіксувати атмосферний азот. Обов’язковим також є збагачення посівів сої такими елементами, як сірка та магній.

Сьогодні при вирощуванні сої, застосовують систему живлення цієї культури в три етапи:

► основне внесення добрив;
► забезпечення стартових добрив;
► позакореневе (листове) підживлення сходів.

Оскільки на сьогодні перші два етапи живлення завершено,  зупинимося на позакореневому(листовому) підживленні сходів.

Листове підживлення зазвичай планують у три етапи внесення. Обов’язково до складу двох живлень має входити важливий для сої елемент бор.

Перше листове підживлення проходить у фазі 2-3 трійчатих листків. На цьому етапі вегетації рослина є досить чутливою до внесення фосфорних добрив (низькі температури погіршують споживання кореневою системою фосфору, при цьому остання є слаборозвиненою). Також у фазі 2-3 трійчатих листків важливим є внесення молібдену, котрий стимулює розвиток бульбочкових бактерій. Бор покращуватиме якість опилення нижнього ярусу квіток та пом’якшуватиме вплив стресових явищ на сходи, передусім посухи. Ця культура також досить гарно реагує на внесення антистресантів та стимуляторів росту.

Друге листове підживлення проводиться у фазі бутонізації (середній ярус цвітіння). Основними елементами, необхідними для рослини у цей період, є бор та молібден, які сприятимуть покращенню цвітіння та опилення. Також необхідно додати комплексне добриво із сумішшю мікро­елементів для запобігання виникненню можливого дефіциту елементів живлення.

Третє позакореневе підживлення сої здійснюється у фазі масового цвітіння рослин (верхній ярус цвітіння). У цей період додатково вноситься бор із молібденом та комплексне добриво з мікроелементами. Перші двоє потрібні для покращення процесу цвітіння, а комплексне добриво з мікроелементами - для зменшення відсотку абортації зав’язі.

І наостанок, слід нагадати, що соя є досить вимогливою не лише до наявності у достатній кількості макро та мікроелементів, але й часу та способу їх внесення.

2020  AGROSENS GROUP